Религия

banner12

Грецька міфологія: Скілла і Харібда

Грецька міфологія знайомить читача не тільки з героями, але і зі страшними чудовиськами. Найбільш яскравими вважаються Скілу (або Сцилла) і Харибда. Мешкали вони в Сицилійському морі на протилежних сторонах вузької протоки. Рідкісного мореходу вдавалося вибратися живим з мереж цих безжальних втілень зла. Досі побутує вислів, що знаходитися між Харибдою... ( подробнее )

Будда Шакьямуні (Сіддхартха Гаутама), засновник буддизму

Буддизм – одна з трьох світових релігій і найдавніша з них. Він зародився в Індії і з часом поширився по всьому світу. Самі великі буддійські громади сконцентровані в країнах Східної Азії - Японії, Китаї, Кореї та ін У нашій країні дуже велика чисельність буддистів. Більше всього їх в Калмикії, Забайкаллі, Тиві і Бурятії. У 2005 році в Елісті був... ( подробнее )

Православні країни: список. Поширення православ'я по країнам

Православні країни складають великий відсоток від загальної кількості держав на планеті і територіально розкидані по всьому світу, але найбільше сконцентровані вони в Європі і на Сході.

Не так багато релігій в сучасному світі, які зуміли зберегти свої правила та головні догми, велике число прихильників і вірних служителів своєї віри і церкви.... ( подробнее )

Дхармические релігії: індуїзм, джайнізм, буддизм і сикхізм

Віра - невід'ємна частина кожного з нас. Наші релігії (від лат. "з'єднувати") різняться, але є і те, що об'єднує їх - прагнення наблизитися до Бога, пошук захисту в Нього. Ця істина не залежить від віросповідання.

подробнее )

Акафіст до святої великомучениці Анастасії від суду і в'язниці

Акафіст великомучениці Анастасії Узорешительнице вважається одним з богослужбових текстів, найбільш сильно сприяють правильній покаянної молитви, совершающейся з благоговінням і вдячністю до Бога і небесної заступниці, Анастасії. У даній статті буде розкрито зміст терміну "акафіст". Також у статті міститься короткий переказ житія святої Анастасії... ( подробнее )

Клірос - це хор ангелів

Якщо ви - православний християнин, то вам хоч раз доводилося бувати в церкві. Навіть найбільш скептично атеїсти, зайшовши в храм, не можуть залишитися байдужими. Перше, що вражає, - це оздоблення: чудово прикрашені ікони, свічники, напівтемрява, сяйво... А якщо вам пощастило зайти в собор в який-небудь двунадесяте свято, то, ймовірно, захоплювало... ( подробнее )

Умма - це мусульманська громада. Умма Мухаммада

Для мусульман існує безліч непохитних традицій і обов'язкових до виконання обрядів, кожен з яких має свою історію і назву. А все тому, що Мухаммед - засновник ісламу, в свій час все чітко описав у Священній Книзі. Так він створив мощнейщий релігійний апарат, який є законом для всіх віруючих донині. Разом з цим з'явився термін, яким можна назвати... ( подробнее )

Акафіст Животворящому Хресту Господньому

Акафіст Животворящому Хресту Господньому – православний духовний гімн, в якому стверджується сила духу православних людей, які зуміли, незважаючи на численні труднощі, відстояти і зберегти свою віру. В якості прикладу для наслідування у цьому релігійному тексті наводиться подвиг двох стародавніх святих – імператора Константина і його матері Олени.

Ці... ( подробнее )

Основні риси характеру Овнів

Характер Овнів непорівнянний з особистісними особливостями людей, що народилися під заступництвом інших знаків зодіаку. Вони – номер один. Як в зодіакальному циклі, так і по життю. Їх основні риси, що видають природного лідера, дають зрозуміти будь – перед ним стоїть цілеспрямована, темпераментний, наполеглива Овен. Втім, це навіть не мала частина... ( подробнее )

Вона Скорпіон, він Лев: сумісність в любові

Скорпіони і Леви належать до протилежних стихій, але це ніяк не відбивається на позитивності прогнозів сумісності такої пари. Стихія Скорпіонів – вода, яка здатна при необхідності гасити вогняну суть Лева. Стосунки у такій парі поважні, що дозволяє їм залишатися разом навіть у найважчі часи. Але обидва компаньйона хочуть бути на лідерських позиціях,... ( подробнее )